Tworzenie i dołączanie do zespołu

Tworzenie zespołu

Aby utworzyć zespół w Microsoft Teams należy przejść do zakładki Zespoły

a następnie z prawej strony wybrać przycisk DOŁĄCZ DO ZESPOŁU LUB UTWÓRZ NOWY

Pojawią się trzy kafelki z których wybieramy UTWÓRZ ZESPÓŁ

Wystarczy teraz uzupełnić trzy pola:

NAZWA ZESPOŁU – widoczna w całej organizacji nazwa zespołu (np. Język polski – klasa 1TE
OPIS – opis, który przybliży innym użytkownikom czym zajmuje się dany zespół (np. Zajęcia z języka polskiego dla klasy 1TE – mgr. Jan Przykładowy)
PRYWATNOŚĆ – ustawienie dostępu do zespołu (PRYWATNY – tylko właściciele mogą dodawać członków, PUBLICZNY – wszyscy mogą wejść do zespołu i obejrzeć zawartość)

Udostępnianie zawartości innym użytkownikom

Aby użytkownik mógł przeglądać zawartość zespołu musi mieć do niego dostęp (o ile zespół jest PRYWATNY). Aby umożliwić użytkownikowi dostęp do zespołu można wygenerować klucz dostępu do zespołu i rozesłać go na przykład uczniom z danej klasy. W tym celu należy przy nazwie zespołu kliknąć znak i z menu wybrać

Następnie  USTAWIENIA

W ustawieniach wystarczy rozwinąć KOD ZESPOŁU a następnie WYGENERUJ.

Wygenerowany kod można później udostępnić na przykład poprzez e-mail grupowy wszystkim uczniom z danej klasy.

Jak dołączyć do zespołu?

Aby dołączyć do zespołu należy w zakładce zespoły wybrać a następnie w kafelku:

wpisać kod otrzymany od nauczyciela a następnie kliknąć przycisk . Gotowe!