Start

NOWOCZESNOŚĆ

Zadaniem Szkolnego Centrum Informatycznego jest dostarczanie nauczycielom i uczniom naszego Zespołu Szkół nowoczesnych rozwiązań technicznych usprawniających procesy edukacyjne w wielu obszarach.

e-learning

Platforma zdalnego nauczania pozwala nauczycielom na publikowanie materiałów dydaktycznych dla uczniów oraz przeprowadzanie testów i konkursów online.

Office365

Dzięki usłudze Office365 nauczyciele i uczniowie naszego Zespołu Szkół mają dostęp do własnej poczty oraz aplikacji Office 365 online.

HelpDesk

System pomocy usprawnia planowanie i podejmowanie działań dotyczących utrzymania oraz rozwoju infrastruktury technicznej w naszej szkole.

SAN

Wiele zajęć edukacyjnych opiera się na tworzeniu różnego typu plików graficznych, dokumentów tekstowych czy filmów wideo. Dzięki zaawansowanym technologiom pozwalającym na przechowywanie plików uczniowie mogą w każdej chwili korzystać ze swoich prac na zajęciach.

Wi-Fi

Udostępnianie sieci bezprzewodowej dla nauczycieli i uczniów naszego Zespołu Szkół pozwala na dostęp do materiałów online oraz przeprowadzanie testów we wszystkich salach lekcyjnych na terenie szkoły.

Interaktywne nauczanie

Nowoczesne technologie pozwalają na urozmaicenie procesu edukacji. Dzięki systematycznemu rozwojowi stanowisk nauczycielskich nauczyciele mają stały dostęp do najnowszych rozwiązań edukacyjnych.

TECHNOLOGIE

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, nauczyciele mogą efektywnie prowadzić zajęcia lekcyjne, wzbogacając je na wiele różnych sposobów.

ZAPLECZE

Zaplecze techniczne to mnóstwo narzędzi, oprogramowania i sprzętu, który pomaga w codziennej pracy i nauce.

URZĄDZENIA

Nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji laptopy, drukarki atramentowe, laserowe oraz termosublimacyjne, plotery, a także inne specjalistyczne urządzenia typu ploter laserowy do cięcia i grawerowania lub urządzenie do wygrzewania kubków reklamowych.

SIEĆ KOMPUTEROWA

Sieć komputerowa obejmuje cały teren Zespołu Szkół. Pozwala na dostęp z komputerów, laptopów, tabletów, telefonów do zasobów całego Szkolnego Centrum Informatycznego poprzez sieć LAN oraz sieć bezprzewodową.

OPROGRAMOWANIE

Nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z różnego rodzaju oprogramowania do tworzenia grafiki i filmów, operacji księgowych, programowania czy też planowania na zajęciach z logistyki.

SERWISY

Dostępne przez sieć komputerową serwisy Internetowe pozwalają na wzbogacenie zajęć dydaktycznych o zupełnie nowe możliwości i sposoby przekazywania wiedzy.

APLIKACJE

Dzięki aplikacjom Office365 oraz specjalistycznemu oprogramowaniu, każdy nauczyciel i uczeń naszego Zespołu Szkół może w szkole lub w domu tworzyć oraz edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne a także tworzyć prezentacje. Różnego typu licencje pozwalające na korzystanie przez uczniów z wersji edukacyjnych w domu sprawiają, że tworzenie grafik czy projektów można również ćwiczyć poza szkołą.

ZASOBY SCI

Przejrzyj instrukcje i skorzystaj z naszych serwisów internetowych.